УИХ-ын гишүүд
ЭНХБАЯР

Баттөмөр ЭНХБАЯР

Улсын Их Хурлын гишүүн
Мэргэжил: Эрх зүйч


Ажил Мэргэжил:
— Бусад
МАН
Намын даргын зөвлөх
2011-11-01 — 2014-01-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
УИХ-ын гишүүний зөвлөх
2012-09-01 — 2014-01-01
— Төрийн албанд
МАН-ын бүлгийн ажлын алба
Хуулийн зөвлөх
2014-01-01 — 2016-08-01
— Төрийн албанд
Хууль зүй, дотоод хэргийн яам
Дэд сайд
2016-08-01 — 2018-12-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
УИХ-ын даргын АА-нд Хуулийн зөвлөх
2009-03-01 — 2009-06-01
— Төрийн албанд
Нийгмийн даатгалын ерөнхий газар
Тамгын газрын дарга
2009-06-01 — 2011-11-01
— Төрийн албанд
Хууль зүй, дотоод хэргийн яам
Төрийн захиргаа удирдлагын газар
2006-04-01 — 2007-06-01
— Төрийн албанд
Газрын харилцаа, геодези, зураг зүйн газар
Тамгын газрын дарга
2002-12-01 — 2006-04-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
Хуулийн зөвлөх
2002-06-01 — 2002-12-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
Хуулийн референт
2001-03-01 — 2002-06-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
Гишүүний туслах
2000-07-01 — 2001-03-01
— Хувийн хэвшил
"УБ-Эрдэм" дээд сургууль
Багш
1998-01-01 — 2004-01-01

ДЭРГЭДЭХ БАЙГУУЛЛАГУУД

Монгол Ардын Намын дэргэд эрхэм зорилго, хөтөлбөрийг хэрэгжүүлэхэд өөрийн гишүүдээ оролцуулах, дэмжих, намын үзэл баримтлал, үйл хэргийг сурталчлан таниулах, судалгаа шинжилгээ хийх, иргэдэд тустай олон нийтийн ажилд оролцох чиглэлээр төрийн бус байгууллагууд үйл ажиллагаа явуулж байна.