Удирдах зөвлөл
ЗАНДАНШАТАР

Гомбожав ЗАНДАНШАТАР

Улсын Их Хурлын дарга
Мэргэжил: Санхүү-эдийн засагч


Ажил Мэргэжил:
— Төрийн албанд
Хүнс, хөдөө аж ахуй, хөнгөн үйлдвэрийн яам
Дэд сайд
2003-01-01 — 2004-01-01
— Бусад
Худалдаа, Үйлдвэрлэлийн Их Сургууль
МБСТ-д судлаач СЭЗ-ийн тэнхимд багш
1992-01-01 — 1995-01-01
— Хувийн хэвшил
Хөдөө Аж Ахуйн банк
Хэлтсийн захирал Газрын захирал
1995-01-01 — 1998-01-01
— Бусад
Монгол Банк
Сургалтын төвийн менежер
1998-01-01 — 1998-12-31
— Бусад
Монгол Банк
ХАА-н банкинд Бүрэн эрхт төлөөлөгч
1998-01-01 — 2000-01-01
— Хувийн хэвшил
Хаан Банк
Дэд захирал
2000-01-01 — 2003-01-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
Дарга
2019-01-01 —
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
УИХ-ын гишүүн
2004-06-01 — 2012-06-01
— Төрийн албанд
Гадаад Харилцааны яам
Сайд
2009-01-01 — 2012-01-01
— Бусад
Монгол Ардын Нам
Ерөнхий нарийн бичгийн дарга
2012-01-01 — 2013-01-01
— Бусад
АНУ-ын Стэнфордын Их Сургууль, Зөвлөлдөх Ардчиллын хүрээлэн
Зочин судлаач
2013-01-01 — 2014-01-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
УИХ-ын гишүүн
2016-06-01 — 2020-06-01
— Бусад
ЗГХЭГ
Дарга
2017-01-01 — 2019-01-01

ДЭРГЭДЭХ БАЙГУУЛЛАГУУД

Монгол Ардын Намын дэргэд эрхэм зорилго, хөтөлбөрийг хэрэгжүүлэхэд өөрийн гишүүдээ оролцуулах, дэмжих, намын үзэл баримтлал, үйл хэргийг сурталчлан таниулах, судалгаа шинжилгээ хийх, иргэдэд тустай олон нийтийн ажилд оролцох чиглэлээр төрийн бус байгууллагууд үйл ажиллагаа явуулж байна.