Удирдах зөвлөл
МӨНХОРГИЛ

Цэнд МӨНХОРГИЛ

Улсын Их Хурлын гишүүн Удирдах Зөвлөлийн гишүүн
Мэргэжил: Хуульч


Ажил Мэргэжил:
— Төрийн албанд
Гадаад Харилцааны яам
Дипломат Атташе
1998-01-01 — 1991-01-01
— Төрийн албанд
Гадаад Харилцааны яам
Дипломат Гуравдугаар НБД
1991-01-01 — 1995-01-01
— Бусад
АНУ, "Собл энд Ассошиэтс" хуулийн пүүс
Хуульч
1996-01-01 — 1997-01-01
— Хувийн хэвшил
"Мөнх-Оргил, Идэш, Линч" ХХК
Гүйцэтгэх захирал
1997-01-01 — 2000-01-01
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
УИХ-ын гишүүн
2016-07-07 — 2020-07-07
— Төрийн албанд
Гадаад Харилцааны яам
Сайд
2004-09-28 — 2006-01-28
— Төрийн албанд
Улсын Их Хурал
ХЗБХ-ны дарга
2006-01-27 — 2007-12-13
— Төрийн албанд
Хууль зүй, дотоод хэргийн яам
Сайд
2007-12-05 — 2008-09-19
— Бусад
МАН
НБД
2012-07-24 — 2013-10-31
— Төрийн албанд
Хууль зүй, дотоод хэргийн яам
Дэд сайд
2000-01-01 — 2004-01-01

ДЭРГЭДЭХ БАЙГУУЛЛАГУУД

Монгол Ардын Намын дэргэд эрхэм зорилго, хөтөлбөрийг хэрэгжүүлэхэд өөрийн гишүүдээ оролцуулах, дэмжих, намын үзэл баримтлал, үйл хэргийг сурталчлан таниулах, судалгаа шинжилгээ хийх, иргэдэд тустай олон нийтийн ажилд оролцох чиглэлээр төрийн бус байгууллагууд үйл ажиллагаа явуулж байна.